Tartalom:
- A kommunikáció zavarai és feloldásuk – 1. rész
- Amire nincs magyarázat – Hétköznapi jelenségek, melyeket a tudomány a mai napig nem tárt fel – 1. rész
- Hit, Remény, Szeretet
- Bűnbak? Áldozat? Hős? – A tünethordozó a családban
- Szent Maximilian Maria Kolbe
- A fájdalom rejtélye
- Szívemből szívedbe – Igazi együttlét a közösségben
- Magyar királyok és uralkodók – 6. rész: II. (Vak) Béla, II. Géza és III. István
Ízelítő a cikkek tartalmából:
A kommunikáció zavarai és feloldásuk – 1. rész
Mitől jó egy párbeszéd? Hogyan értethetem meg magam másokkal? Mitől jó vagy rossz a kommunikáció? Megannyi kérdés, ami minden bizonnyal felmerült már az olvasóban is. Szerencsére a pszichológusok is feltették ezeket a kérdéseket, cikksorozatunkban pedig betekintést nyújtunk a válaszaikba. Ne feledjük: nem lehet nem kommunikálni – de nem mindegy, hogyan tesszük!
Amire nincs magyarázat – 1. rész
Számos olyan hétköznapi jelenség létezik, melynek eredetét, működését a materialista természettudomány – a közhiedelemmel ellentétben – a mai napig képtelen megmagyarázni. A kudarcokat általában nem szeretik nagydobra verni, ám vannak tudósok, akik készek elismerni a materialista szemlélet korlátait, és nyitottak az új megközelítésekre. Az egyik ilyen dr. Rupert Sheldrake, akinek munkája nyomán megvizsgáljuk többek között a madarak ámulatba ejtő tájékozódási képességét.
Hit, remény, szeretet
Hit, remény, szeretet A Vízkereszttől Húsvétig tartó időszakasz a
Bűnbak? Áldozat? Hős? – A tünethordozó a családban
Bűnbak? Áldozat? Hős? – A tünethordozó a családban A
Szent Maximilian Maria Kolbe
A lengyel Maximilian Kolbe atya a XX. század egyik nagy keresztény szentje, aki elhivatottságával, teremtőerejével és áldozatkészségével ma is példát mutat nekünk. Cikkünkből megismerhetjük csodákkal tarkított életútját, mely a Szűzanyával való találkozástól a kolostor- és újságalapításon át a mártírhalálig vezetett.
A fájdalom rejtélye
A fájdalom az emberi élet egyik alapélménye. Miközben mindannyian megtapasztaltuk már, mégis keveset tudunk a fájdalommal kapcsolatos testi, lelki és szellemi folyamatokról. Cikkünk néhány fontos kérdést megválaszolva igyekszik pótolni ezt a hiányt.
Szívemből szívedbe – Gondolatok Dr. Lawrence Crabb Kapcsolódás című könyvéből
Dr. Lawrence Crabb Kapcsolódás című könyve a valódi megismerésről szól és azokról a gyógyító lehetőségekről, amelyek ott rejlenek minden egyes igaz találkozásban. De mitől lesz igaz egy találkozás? Hogyan alakítja át kapcsolatainkat, ha a jót keressük a másikban? Hogyan képes a közösség gyógyítani az egyént?
Magyar királyok és uralkodók 6. rész – II. (Vak) Béla, II. Géza és III. István
A XII. századi Magyar Királyság Európa egyik nagyhatalma volt, ugyanakkor folyamatosan szembe kellett néznie az őt fenyegető Német-Római Császársággal és Bizánccal, valamint a belső viszályokkal. A kor uralkodói legtöbbször gyermekként vagy ifjúként kerültek trónra és tragikusan fiatalon haltak meg. Sorozatunk következő cikkében a címben szereplő három Árpád-házi király életét és a korszak fontosabb eseményeit mutatjuk be, alternatív történelmi forrásokra is támaszkodva.