Tartalom:
- Magyar királyok és uralkodók 7. rész – III. Béla
- Amire nincs magyarázat – Hétköznapi jelenségek, melyeket a tudomány a mai napig nem tárt fel – 2. rész
- Gyógyítható és gyógyíthatatlan betegségek
- A Pilátus-jelenség
- Testről és Lélekről… Rólad és Rólam… – A Testről és Lélekről című film ajánlója
- Húsvét misztériuma a szellemtudomány fényében
- Szívemből szívedbe – Igazi együttlét a közösségben – 2. rész
- A pajzsmirigy, avagy az élet kihívása – Milyen pszichés tényezők befolyásolják a méregtelenítést és hogyan támogathatjuk szervezetünket lelkileg ebben a folyamatban?
- „Szeretetkalászból lesz az életkenyér” – Világok kenyerek, a kenyerek világa
- Milyen messze van a mennyország? (mese)
Ízelítő a cikkek tartalmából:
Húsvét misztériuma a szellemtudomány fényében
„Ki tudjátok-e inni azt a kelyhet, amelyet én fogok kiinni?” Kétezer éve hangzott el ez a kérdés Krisztustól, amely azóta is minden időben, minden embernek szól. Cikkünk abban nyújt segítséget, hogy személyessé és aktuálissá tudjuk tenni ezt a kérdést. Hajlandóak vagyunk-e megvizsgálni az életünket? Igent tudunk-e mondani a fájdalomra? Képesek vagyunk-e kitartani a hitben és áldozatokat hozni másokért, Krisztusért?
Magyar királyok és uralkodók 7. rész – III. Béla
A magyar nép ősei körében évezredeken át kimondott törekvés volt az új kulturális impulzusok felvétele és a más népekkel való keveredés, mely a megújulást, fejlődést célozta. Ebben a szellemben uralkodott egyik legnagyobb Árpád-házi királyunk, III. Béla is, akinek egyik legfőbb törekvése az volt, hogy a bizánci–görög impulzust elhozza Magyarország számára és ötvözze azt a nyugati hatásokkal. Cikkünkből megismerhetik III. Béla életútját, politikáját és szellemiségét
Amire nincs magyarázat – 2. rész
A modern természettudományos világszemléletet fonákságait feltáró cikksorozatunk témája ezúttal az emberi tudat. Vajon a tudat az agyban bezárva létezik vagy képes kiterjedni a testen túlra is? Hogyan látja ezt a mai természettudomány, és mire utalnak a kísérletek valójában? Cikkünk olyan kérdéseket feszeget, melyek kapcsán a spiritualitás és a tudomány újbóli összekapcsolódásának távlatai nyílnak meg.
Gyógyítható és gyógyíthatatlan betegségek
Napjaink orvostudománya látszólag kategorikusan elkülöníti a gyógyítható és a gyógyíthatatlan betegségeket. Vajon mi a magyarázata annak, hogy van, aki mégis képes meggyógyulni egy gyógyíthatatlannak mondott betegségből? A nála alkalmazott gyógymód miért nem hatásos más betegeknél? Hogyan ébreszthetjük fel a betegben szunnyadó öngyógyító erőket? Cikkünkben megvizsgáljuk, hogyan felel ezekre a kérdésekre a szellemtudomány.
A Pilátus-jelenség
Cikkünkben Pilátus életét, Krisztussal való találkozását, halálra ítélésében játszott ellentmondásos szerepét és történetének máig aktuális üzenetét próbáljuk megérteni. Annak az embernek az életét, aki a legnagyobb igazságtalanság megtörténte közben tette fel a máig visszhangzó kérdést: „Mi hát az igazság?” (Jn. 18:38.)
Testről és Lélekről… Rólad és Rólam… – A Testről és Lélekről című film ajánlója
Enyedi Ildikó 2017-es filmje méltán ért el hatalmas nemzetközi sikert. A szerelmi történetet egy vágóhíd nyers brutalitásával és misztikus jelenetekkel ötvöző alkotás mélyen megérint minket - ha engedjük... „A Testről és lélekről egyszerű film, olyan egyszerű emberekről szól, mint mi mindannyian" - nyilatkozta a film rendezője.
Szívemből szívedbe – Igazi együttlét a közösségben 2. rész
Hogyan tudunk valódi kapcsolatokat kialakítani egy közösségben? Hogyan tudunk megnyílni, és hogyan tudjuk hordozni a másikat? Milyen jellegzetes negatív minták, programok állnak a kapcsolódás útjában? Dr. Lawrence Crabb: Kapcsolódás című könyvét bemutató sorozatunk második részében érdekes gondolatokat olvashatunk a fenti kérdésekkel kapcsolatban.
A pajzsmirigy, avagy az élet kihívása
A pajzsmirigy csak egy, a méregtelenítésben szerepet játszó szervek közül, ám egyre gyakoribb megbetegedése miatt érdemes mélyebben megismerkednünk működésének fizikai és lelki aspektusaival. Milyen szimbólumokat rejt a túl-, illetve az alulműködése? Hogyan függ össze a pajzsmirigy a bennünk rejlő életerővel, élni akarással?
„Szeretetkalászból lesz az életkenyér” – Világok kenyere, a kenyerek világa
Cikkünkben egyrészt legalapvetőbb táplálékunk, a kenyér történetét kísérjük végig a különböző korokon és földrészeken át, másrészt megvizsgáljuk, hogyan nyerheti vissza a mindennapokban a kenyér elkészítése és elfogyasztása régi szakralitását. Végezetül egy mese segítségével értelmezzük, mit jelent az, hogy mi magunk is „kenyérré kell váljunk”.
Milyen messze van a mennyország? (mese)
Elbűvölő mese egy kíváncsi gyermekről, egy bölcs nagymamáról és egy szerény kis virágról, akinek igaz, nemes vágy élt a szívében...