< 124      123. szám      122 >

Ízelítő a cikkek tartalmából:

Mi az, ami összeköt…? – A tudatos elköteleződés szerepe a párkapcsolatban és a családban

Az elköteleződés kifejezés magában rejti a „kötél” szót, utalva arra a szálra, ami összekapcsol minket a számunkra fontos személyekkel, ügyekkel. Egy arany fonál, ami minden pillanatban tudatosítja bennünk, hogy összetartozunk. Cikkünkben azt szeretnénk körbejárni, hogy milyen szálakból fonódik ez a „kötél”, milyen elemekből áll az elköteleződés, és miként befolyásolja kapcsolataink minőségét családunkban.

Miért emésztjük nehezen az életet?

Az emésztés bonyolult dolog, csecsemőként hosszú időn keresztül tanuljuk, míg végre sikerül elsajátítanunk. De ha meg is tanultuk, életünk folyamán biztosan akadnak olyan időszakok, amikor nehézségeink támadnak, és kellemetlen tüneteink jelentkeznek. Ez a mai életvitel mellett szinte népbetegség. Az ilyen jellegű problémák okait keresve tekintjük át az emésztés folyamatát biológiailag, illetve a szellemi összefüggések alapján. A lehetséges kezelési módokat az antropozófikus orvoslás fényében foglaljuk össze.

A kutatószellem felszabadítása – Út egy holisztikus tudomány felé – Interjú dr. Rupert Sheldrake-kel

Dr. Rupert Sheldrake angol biokémikus, a modern tudomány holisztikus megújításának világszerte ismert szószólója tavaly novemberben hazánkban járt és előadást tartott. Ezt követően egy sajtóbeszélgetés keretében kérdeztük őt olyan aktuális témákról, mint az alternatív megközelítések iránti növekvő nyitottság, a materializmus egyre általánosabb meghaladása a tudósok között, a tudomány megújításának kritikus pontjai, illetve egy holisztikusabb tudomány szerepe a fenntartható fejlődésben.

TELJES CIKK!

Hit, remény, szeretet (1. rész)

Már hagyomány, hogy az év első számában egy cikk erejéig a három isteni erénnyel foglalkozunk. Idei számunkban többek között a hit fokozatairól, a keresztény hit fogalmáról, a hit és a gondolkodás kapcsolatáról, valamint a hitetlenség okairól olvashatnak.

Az Országház és a Szent Korona kapcsolata – 2. rész

Úgy Országházunk, mint a Szent Korona rengeteg érdekes összefüggést rejt önmagában is, de együtt valami nagyon különleges, egyedi kapcsolatot mutatnak. Sorozatunk második részében tovább vizsgáljuk Országházunkat a szakrális geometriát segítségül hívva: miről árulkodik a homlokzat, az ablakok és a boltívek? Mi a kapcsolat az Országház kupolája és a Szent Korona között? Hol fedezhető fel egy láthatatlan óriáspentagram, és milyen szellemi minőségeket építettek e formát alkalmazásával az alkotók eme két nemzeti szimbólumukba?

Szívügyek 1. rész – Betekintés a szívvel kapcsolatos felfogás múltjába, jelenébe és lehetséges jövőjébe

A szívünk kiemelt szerepével kapcsolatos elképzelések több ezer évesek, a különböző kultúrák mind különleges jelentőséget tulajdonítottak e központi szervünknek nemcsak a test, hanem az ember lelki-szellemi életének szempontjából is. A modern tudományos megközelítések ezzel szemben egy fizikai pumpa szintjére „fokozták le” szívünket. Cikkünkben áttekintjük a szív működésével kapcsolatos hagyományos biológiai elképzeléseket, néhány ennek ellentmondó megfigyelést és kutatási eredményt, valamint a szív szerepét és jelentőségét a régi korok kultúráiban.

Magyar királyok és uralkodók – 16. rész: Mátyás király (1. rész)

Mátyás az egyik legnagyobb királyunk. Ő az Árpád-ház képzeletbeli fájának hajtásain az utolsó koronás rügy. Ő a záróköve annak a Turul-nemzetségnek, amely Atillától, a hunok nagykirályától eredeztette magát. Személyes sorsa összekötődött a magyarság sorsával, önként vállalta a krisztusi keresztet népéért és a világért. Az Ég akaratából lett király, hogy rajta keresztül felvállalja a nemzet a valódi küldetését.

A kineziológiai tapasz használatáról és előnyeiről

Az elmúlt néhány évben egyre gyakrabban találkozhattunk sportolókon vagy akár az utca emberén bőrre ragasztott színes szalagokkal, vagyis kineziológia tapaszokkal. Cikkünkből megismerhetik a módszer eredetét, működési elvét, a tapaszok széleskörű felhasználási lehetőségeit és az esetleges ellenjavallatokat is.

Meseválogatás

Válogatásunkban három mesét olvashatnak: kettő a gyermek Jézusról szól, két csoda történetéről (Amikor a tűz nem égette meg a gyermek Jézust, Amikor a gyermek Jézus parancsolt a viharnak), a harmadik (Télkirály és gyémántbirodalma) pedig arról, hogy vajon mitől fog csillagként ragyogni a Föld: a tél csillogásától, vagy a rajta élő emberek fényétől?