< 136      135. szám      134 >

Ízelítő a cikkek tartalmából:

A vírusfertőzések és az idegrendszer zavarainak összefüggése

Visszatekintve a COVID járvány aktív időszakára, megállapítható, hogy a betegség lezajlása közben, és gyakorta utána is, sokaknak sajátos, makacs, elhúzódó, kellemetlen, olykor súlyos idegrendszeri tüneteik vannak. Ebben a cikkben arra a kérdésre próbálunk választ keresni az akadémiai-, és a szellemtudományos gyógyászat szempontjait is figyelembe véve, hogy ez a jelenség mivel magyarázható.

A cukorbetegség és az inzulinrezisztencia megelőzése és szelíd gyógymódja

Sorozatunk újabb kiadványa is népbetegséggel foglalkozik, amely egyben „korbetegségnek” is nevezhető, hiszen többnyire az elmúlt évszázadban vált ennyire gyakorivá. A Napfényes egészségkalauz negyedik kötetében a cukorbetegség és az inzulinrezisztencia témáját járjuk körül. A sorozat célja az, hogy átfogó képet nyújtson egy-egy betegségről, illetve új nézőpontokat tárjon az érintettek és az érdeklődők elé.

A munkaközösségek alapkérdései

Ébren töltött időnknek több mint a felét, akár napi 8-10 órát is emberi közösségek valamelyikében töltjük. Ezek céljuk szerint lehetnek tanulóközösségek, szociális közösségek vagy munkaközösségek. Ez utóbbiaknak is számtalan megjelenési formája van, a kis családi vállalkozásokkal kezdődően a kontinenseken átívelő világkonszernekig. Vizsgáljuk meg, hogyan gazdagíthatjuk életünket és a világot a munkaközösségek megismerésével és fejlesztésével!

Pünkösd misztériuma

Az évkör ünnepeinek sorában Húsvét után ötven nappal elérkezünk Pünkösd, a keresztény közösségalkotás ünnepéhez, ami a Szent Szellem kiáradásáról szól. Olyan, megfejtésre váró misztérium ez, ami amellett, hogy elárul valamit Krisztusról, az Atyáról, illetve a Szent Szellemről, egymáshoz fűződő viszonyukról, a tekintetben is érdekes, hogy saját életünk és lelki-szellemi fejlődésünk szempontjából milyen üzenetet hordoz számunkra.

Napfényes Fesztivál – az egészség, egyensúly és teljesség felé

Június 12-én, újra élőben, itt a Napfényes Fesztivál! Új helyszínen, a RaM Színházban várjuk a család minden tagját gazdag programkínálattal, a holisztikus egészségszemlélet jegyében megtartott előadások mellett koncertekkel, kézműves foglalkozásokkal, vásárral és sokszínű gyerekprogrammal – mindennel, amit a korábbi élő rendezvényekről már jól ismerhetünk.

Az érintés hatalma

Ki ne vágyna érintésre? A gyermek a szülőére, a szerelmes a párja érintésére, a hegymászó a szél érintésére az arcán és a szikláéra a keze alatt, a költő a múzsa érintésére, a feltaláló a megoldáséra, a sor végtelen. Mintha a világ érintések történetéből szövődne össze. Megérinthet minket egy szó, egy pillantás, egy kép, egy szív, egy kéz, a nap sugara vagy maga a lét – szinte bármi. Mégis ritkán gondolkozunk el azon, hogy miért ezzel a szóval fejezzük ki, és hogy ezek szerint a teremtett világ minden mozdulata hatással van ránk, és minden mozdulatunk megérinti a teremtett világot. Ebben a cikkben egy könyv lesz útjelzőnk a kutatásban.

A madárkisasszony

Volt egyszer egy nemes ember, aki egy szerencsétlenség következtében elveszítette minden vagyonát, és a feleségével, lányával együtt magányosan élt a várában. A nemes ember ennek ellenére jókedélyű volt, hiszen Isten egy csodaszép leánygyermekkel ajándékozta meg, akinek nem volt párja kedvességben és kecses megjelenésben. Járása olyan volt, mintha könnyű szárnyakon repült volna, beszéde pedig kedves madárdalhoz hasonlított. Barátai az erdő madarai voltak, velük töltötte napjait, hozzájuk volt hasonlatos. Egyik nap a birodalom ifjú királya azon az erdőn lovagolt keresztül, amelyben a nemes ember vára állt.