< 139      138. szám      137 >

Ízelítő a cikkek tartalmából:

Petőfi Sándor – a szabadság költője

Az óév csendben bandukolt a pusztán tova, helyet adva az újévnek. Még talán hallhatta, ahogyan egy újszülött felsírt Kiskőrösön. A fiúcska oly gyöngének tűnt, hogy keresztelni vitték már aznap, ha a következőt netán nem élné meg. Így lépett a világba Petőfi Sándor 1823 első napján.

A tavaszi erőgyűjtés titkai

A szellemtudományon alapulógyógyítás célja az emberi szervezet saját gyógyító erőinek a támogatása, ezáltal adva lehetőséget a betegségek leküzdésére. Nem a tünetek, a betegség visszaszorítása tehát a cél, hanem az emberi szervezet erősítése. Az ily módon történő gyógyulási folyamat által az ember új képességeket, erőket szerez, amelyek jó irányba befolyásolhatják az életét és környezete fejlődését is. (...) Mindezeket figyelembe véve tekintsük át a tavaszi fáradtság és a főleg tavasszal jelentkező betegségek: a gyulladások és az emésztés zavarainak megjelenését!

Nagypéntek eseményei Munkácsy Mihály Krisztus-trilógiájának fényében

Krisztus életét, szenvedéstörténetét számtalan szentképen, ikonon, freskón ábrázolták már. A keresztút eseményei Munkácsy Mihály trilógiájában azonban egészen egyedi és rendkívüli módon tárulnak elénk. A Krisztus-trilógia a festő életpályájának csúcsa, legnagyobb szellemi alkotása, egyben hitvallása is. A három képen a Nagypéntek eseményeit, Krisztus szenvedéstörténetét jeleníti meg. Cikkünkben e három képet nézzük meg közelebbről.

Húsvét misztériuma

Jézusnak a kereszten elhangzó hét mondata a halála előtt átadott utolsó tanítások, amelyek az evangélisták révén szerencsére megőrződtek. Ezekbe minden bele van sűrítve, ami az ember beavatási útja, fejlődése, felemelkedése, az isteni egységbe való visszatérése szempontjából fontos. Azt se feledjük, hogy a hetes a Bibliában a teljesség, a tökéletesség száma – a hét mondat tehát a teljességre utal, teljes egységet ad ki, és hasonló jelentőséget tulajdoníthatunk nekik, mint Krisztus „Én vagyok”-mondásainak. A keresztfán elhangzó hét mondat az egész krisztusi tanítás foglalata, esszenciája. A Manifesztum korábbi tavaszi lapszámaiban (129. és 134.) ezekkel a mondatokkal kezdtünk foglalkozni mélyrehatóan, szellemtudományi szempontok szerint. Ezúttal rátérünk a harmadik mondat – pontosabban egy mondatpár – elemzésére.

Odontozófia – a természetes fogszabályozás új útjai

Az odontozófia a fogszabályozásnak egy olyan különleges módja, amely lehetővé teszi, hogy az ép fogak eltávolítása nélkül rendezzük a fogazatunkat. Az aktivizált öngyógyító erőknek köszönhetően a fizikai előnyök mellett ez a terápia a lelki működésünkre és az egész életünkre is jótékony hatással van. Lássuk csak hogyan is történik ez.

A megváltás regénye – Spirituális tanítások Bulgakov: A Mester és Margarita című művében

A Mester és Margarita Mihail Bulgakov utolsó regénye, amelyet élete fő művének tartott. Egyfajta credo, amelyben Isten- és Krisztus-hitét kifejezve üzenni próbált nemcsak a bolsevizmus uralta orosz társadalomnak, hanem az egész emberiségnek. Mivel az írásai nem jelenhettek meg nyomtatásban, ez a mű az író életében „fiók-regény” maradt, sőt, egyszer el is égette az egyik változatot.

A Szent Szív és a Szent Sebek tisztelete

Húsvét közeledtével, a Nagyböjt idején, különösen a Nagyhéten a keresztények gondolatvilágában Krisztus kereszthalála, a Megváltó golgotai áldozata, az emberiségért szeretetből vállalt szenvedései kerülnek előtérbe. Krisztus magánkinyilatkoztatásokban arra kéri követőit, hogy emlékezzenek meg szent sebeiről, és azokból merítsenek erőt a gyógyulásra, a változásra.

Utazás az anyaméhbe 2. rész

Az első részben olvashattatok néhány gondolatot a gyermekvárásról, valamint olyan szervekről, anyai, illetve magzati mellékrészekről, melyek szorosan az anyaméhhez és a magzathoz kapcsolódnak, segítik a gyermek növekedését, életét. A folytatásban szeretném kiegészíteni a cikk első részében leírtakat, főleg a méhlepényről (latinul placenta) alkotott képet tágítani, mert megérdemli, hogy részletesebben szóljunk róla.

Mese – Az északi szél leánya

Élt egyszer egy ember, aki madarakat fogott, és eladta őket a gazdagoknak. Bámulatosan kitanulta a mesterségét, hálójába gyűjtve mindenfajta madarat, amit csak kiszemelt. Fia segédkezett neki, aki időközben megtanulta utánozni a madárhangokat, és a madarak engedelmeskedtek neki. Egyik nap a Madárfogó fiának igencsak különleges madár repült a hálójába. Nem volt túl nagy, nem is énekelt, de szürke tollazata alatt három fényesen ragyogó toll ékeskedett. A fiú óvatosan hazavitte a hálót, hogy megkérdezze az apját, hogy hívják ezt a különleges madarat.