Tartalom:
- Allergia – Felesleges és kimerítő hadakozás a világgal
- Az önzéstől az önszereteten át mások szeretetéig
- A játék nem játék! – A játék jelentőségéről
- Pünkösd misztériuma
- Földanya titkai – Ősi múltunk nyomában 2. rész
- Sorsunk a családfánk tükrében
- Miért épp a légutaink érzékenyek? – Az akadémikus orvoslás és a szellemtudomány szempontjai
- Magyar királyok és uralkodók 18. rész – Királyok Mohács előtt és után (II. Ulászló, II. Lajos, Habsburg Ferdinánd és Szapolyai János)
- Szívügyek 3. rész – A szív és a vér rejtélyei
- Pünkösdi meseválogatás
Ízelítő a cikkek tartalmából:
Allergia – Felesleges és kimerítő hadakozás a világgal
2020 júniusában jelenik meg a Napfényes Gyógyközpont második kiadványa „Allergiás betegségek megelőzése és szelíd gyógymódjai” címmel. Cikkünkben rövid ízelítőt olvashatnak a kiadvány főbb témáiból: hogyan alakul ki a ma már népbetegségnek tekinthető allergia? Milyen tünetei vannak? Milyen lelki témák húzódnak meg az allergiás betegségek hátterében? Hogyan tudjuk megelőzni és természetes módon gyógyítani az allergiát?
Az önzéstől az önszereteten át mások szeretetéig
Az önismereti út egyik központi témája önmagunk szeretete, ami lehetővé teszi, hogy másokat is szeretni tudjunk. Cikkünkben megvizsgáljuk, miért fontos, hogy helyes módon szeressük magunkat, milyen tévhitek élnek bennünk az önszeretettel kapcsolatban, mi különbözteti meg az önzést a helyes önszeretettől és hogyan juthatunk el oda, hogy egyre jobban tudunk szeretni másokat?
A játék nem játék! – A játék jelentőségéről
Több száz éve foglalkoztatja az embereket az a gondolat, hogy mi is tulajdonképpen a játék és miért olyan fontos része az életünknek. Sokak szerint a játék csupán a gyermekkor jellemzője, ami idővel fokozatosan háttérbe szorul, majd eltűnik az életünkből, de jobban belegondolva láthatjuk, hogy az az élet szinte valamennyi területén jelen van, és kortól függetlenül annak szerves részét képezi. Cikksorozatunk ezt a kérdést járja körbe.
Pünkösd misztériuma
Cikkünkben az exoterikus és az ezoterikus kereszténység szemszögéből is megvizsgáljuk a Pünkösd, illetve a Szent Szellem jelentőségét. Miként nyilvánul meg a Szent Szellem és miben kérhetjük a segítségét? Mi történik az emberrel, ha magába fogadja a Szent Szellemet? Mit olvashatunk a Szent Szellemről a szinoptikus evangéliumokban és a János evangéliumban?
Földanya titkai – Ősi múltunk nyomában 2. rész
A mai, jobbára technológiai tudással felvértezett ember hajlamos a régi korokban élt elődöket lekicsinylően kezelni. Hiszen hosszú ideig a Földet egy lapos tányérhoz hasonló korongnak hitték, és csak alig fél évezrede kezdett elterjedni a földgömbök használata az európai tudósok és utazók körében. Korunk természettudományos értelemben „felvilágosult” embere viszont sokszor nem látja a fától az erdőt, és hajlamos a felszínes gondolkodásra.
Sorsunk a családfánk tükrében
A családfa lejegyzése, kutatása már évezredek óta foglalkoztatja az embert. A hétköznapi, gyakorlati jelentősége mellett van egy fontos spirituális aspektusa is, hiszen a családunk története fontos információkat tár fel a saját sorsunkkal kapcsolatban. Cikkünkben a családfakészítés lelki és spirituális kérdései mellett gyakorlati útmutatót is olvashatnak, melynek alapján bárki elkészítheti a saját családfáját.
Miért épp a légutaink érzékenyek?
Egy olyan világjárvány dúlta fel a hétköznapjainkat, amely elsősorban a légutakban okoz – sokszor igen súlyos – tüneteket. Antropozófus orvos szerzőnk cikkéből megtudhatjuk, hogyan alakulnak ki a légutak gyulladásos betegségei, milyen összegfüggést fedezhetünk fel a tüdő és a légutak, valamint az asztráltest között, illetve mit mond az antropozófus orvoslás a betegség kezeléséről és szellemi hátteréről.
Magyar királyok és uralkodók 18. rész: Királyok Mohács előtt és után (II. Ulászló, II. Lajos, Habsburg Ferdinánd és Szapolyai János)
1526-ban, mindössze négy évtizeddel Mátyás király dicsőséges uralkodása után a magyar nép történelme egyik legnagyobb csapását szenvedte el. A mohácsi vereség szétszakította és idegen uralom alá vetette hazánkat. Cikkünkben bemutatjuk a mohácsi vereséget megelőző évtizedek eseményeit, a csata körülményeit és drámai következményeit.
Szívügyek 3. rész – A szív felépítésének rejtélyei
A szívvel kapcsolatos rejtélyekkel, különleges megfigyelésekkel foglalkozó sorozatunk zárórészében két témáé lesz a főszerep. Megvizsgáljuk egyrészt a szívátültetések során fellépő, nehezen megmagyarázható személyiségváltozások néhány érdekes esetét, másfelől áttekintjük azokat az orvosi megfigyeléseket, amelyek komoly érveket sorakoztatnak fel amellett, hogy a szív nem egy pumpa, mint ahogy korunk biológiája tekint rá.
Pünkösdi meseválogatás
Az első mesében egy kisfiú életre szóló leckével lesz gazdagabb az állatoknak és édesanyjának köszönhetően. A második történetben egy ifjú próbákkal teli útjáról olvashatunk, amely valódi otthonába vezette őt. A harmadik mese főhőse szintén egy kisfiú, aki a gyógyulás forrását keresi.