< 128      127. szám      126 >

Ízelítő a cikkek tartalmából:

Híres tudósok Istenről – 2. rész

A sorozatunk második részében bemutatott tudósok és orvosok közül többen ma is élő kortársaink, akiknek inspiráló gondolatai segítségünkre lehetnek eligazodni abban a nehéz kérdésben, hogy a tudományos szemlélet és a vallásosság összeegyeztethető-e. Írásunk célja, hogy megmutassuk: a természettudományos ismeretek nem távolítanak el szükségszerűen a vallásos hittől, sőt a legnagyobb tudósok között is sokan vannak, akiket tudásuk és élettapasztalatuk éppen, hogy megerősít spirituális világlátásukban. Cikkünkben többek között olyanoktól idézünk, mint Pascal, Kelvin, a fizikai Nobel-díjas Phillips és a sziámi ikreket szétválasztó Dr. Csókay András.

Mit árul el a Hold rólad?

2020 a Hold éve, ezért kiemelten fontos foglalkoznunk a Holddal és minőségeivel. Ebben a cikkben az asztrológia szempontjából vizsgáljuk meg, hogyan jelenik meg a Hold az életünkben. Sokan nem tudják, hogy a születési képletükben a Hold milyen jegyben áll, pedig ez legalább annyira fontos és beszédes, mint a Nap-jegy. Cikkünkben rövid összefoglalót olvashatnak erről, valamint arról, hogy a Hold általánosságban milyen minőségeket képvisel az asztrológiában.

Földanya titkai – Ősi múltunk nyomában 4. rész

Földünket számtalan, a mai modern tudomány számára ismeretlen sugárzás hálózza be keresztül-kasul. Ahogy fizikai testünk is rengeteg eret és milliónyi apró vérerecskét, valamint idegpályák sokaságát tartalmazza, úgy Földünk éteri burka is szinte felfoghatatlan bonyolultságú. A földsugárzások Földanyánk aurájának egyfajta lenyomatai is. Az úgynevezett Szent György- és Ley-vonalakat vizsgálva azt találjuk, hogy őseink ezen vonalak kereszteződéseibe helyezték el kultikus, szent építményeiket.

Karácsony misztériuma

Írásunkban Karácsony ünnepét, annak titkait fogjuk körbejárni, mégpedig a kereszténység mindkét nagy áramlata – a Péter-féle vagy exoterikus, illetve a János-féle vagy ezoterikus kereszténység – szempontjából. Két kiemelt témánk ezúttal a Karácsony belső aspektusának átélése, melynek kapcsán Eckhart mester gondolatait is megvizsgáljuk, illetve a háromszoros születés titka.

„…Minden pillanat értékes” – Gondolatok a jelenlétről – 1. rész

Az élet rövid, az értékét pedig pont a végessége adja. Nagyon fontos, hogy milyen minőségű életet élünk, hogyan telnek a hétköznapjaink, mennyi időt szánunk saját magunkra, a szeretteinkre és a számunkra valóban értékes dolgokra. Matts és Susan Billmark Élni jó című könyve összeszedetten, gyakorlati módon mutatja be, hogyan változtathatjuk meg mindennapjainkat. A könyvet ismertető sorozatunk első részében olvashatnak többek között a jelenlétet segítő gyakorlatokról, a szorongások és a stressz leküzdéséről, illetve a „tökéletesség csapdájáról”.

Az egészségre leselkedő őszi veszélyek szellemtudományos és orvosi szempontból

Ősszel támadnak leginkább a vírusok, a velük szembeni küzdelemhez viszont nemcsak természetgyógyászati módszereket tekintünk át írásunkban, hanem a vírusok működése mögötti szellemi jelenségeket is. Az így nyert áttekintés révén komplexebben megérthetjük és holisztikusabb módon kezelhetjük mindazokat az egészségügyi problémákat, melyek az őszi időszakban a leggyakoribbak.

Hold-minőség a művészetben

A Hold a nőiség, az anyaság, az odaadás és a változás örök jelképe. Ebben a cikkben egy-egy példán keresztül nyomon követjük, hogy a reneszánsz koráig hogyan jelent meg a női minőség a különböző történelmi korszakok és kultúrák művészeti alkotásaiban.

Régi mesék mai üzenetei 3. rész – Csillagtallérok

A Csillagtallérok című Grimm-mese zenszerűen egyszerű, rövid, díszítések nélküli, mégis a legáltalánosabb alapigazságokat tárja föl az ember szellemi felemelkedésével kapcsolatban. A mese rejtett szellemi tartalmát a szellemtudomány segítségével fejtjük meg és értelmezzük.

Magyar királyok és uralkodók – 20. rész: A szétszakadt ország 2. rész

A török hódoltság második felében a bizonytalanság ölelte körbe a magyarságot, egy azonban biztos volt – a harc. Szakadatlan háború dúlta hazánkat. A törökök kiűzése Habsburg segítséggel, a Habsburgok igájának letörése török segítséggel, az ország egyesítése Erdély vagy a királyi országrész égisze alatt, netán a Felső-magyarországi Fejedelemség révén mind-mind egyszerre tűnt járható és járhatatlan útnak.

Karácsonytól Karácsonyig tart az élet – „Az az álmom, hogy folytatódjon az ajándékozás” (filmajánló)

A finn Juha Wuolijoki filmjében a Télapó történetének egy egészen egyedi megközelítését láthatjuk. A Karácsony története nem a megszokott nagyszakállú, piros ruhás apóról szól, hanem egy kisgyermekről, aki a saját traumájából szüli meg azt a küldetést, amiért egy egész életen át küzd majd: Karácsonykor egy gyermek se maradjon ajándék nélkül! A megható film elgondolkodtat minket, mit jelent a közösség, mit adunk valójában egymásnak, amikor ajándékozunk, és milyen csodák várnak ránk Karácsonykor.

Karácsonyi meseválogatás

Karácsonyhoz kapcsolódó válogatásunkban szívmelengető történeteket olvashatnak egy kis fenyőfáról, a háromkirályokról, illetve az angyalok és a hópelyhek ajándékáról.

Karácsonyi receptek

Összeállításunkban megtalálható egy alkoholmentes karácsonyi puncs, illetve egy az ünnepi asztalra is illő vegán főétel és desszert receptje.