Tartalom:
- Híres magyarok, akik formálták a világot – 2. rész
- A dobogó kövek titkai – A pilisi szívmeridiánok nyomában – 4. rész
- A memória, a koncentráció és a gondolkodás gyengülése – okok és teendők
- A kézművességről – 1. rész
- Michael-impulzus a tudati lélek korában
- Válj alkotó, kreatív emberré!
- Minden napra egy mesét! – Életkérdéseink és a mese
- Szőlőkúra
- Őszi mesék
Ízelítő a cikkek tartalmából:
Híres magyarok, akik formálták a világot 2. rész: Winterl József Jakab, Gróf Benyovszky Móric, Müller Ferenc József, Báró Zách János Ferenc, Kitaibel Pál
A XVIII. század a világ megismerésének, a nagy tudományos felfedezéseknek az időszaka, melyből a magyarok is jócskán kivették a részüket. Sorozatunk második részében a Füvészkert megalapítójának, Madagaszkár magyar királyának, a turmalin felfedezőjének, valamint a korszak talán legnagyobb hírű csillagászának életéről olvashattok.
A dobogó kövek titkai – A pilisi szívmeridiánok nyomában 4. rész
Cikksorozatunk negyedik részében megpróbáljuk röviden áttekinteni, hogy a Pilis hogyan áll kapcsolatban a Föld ősi, kultikus helyszíneivel, így például a boszniai és a kínai piramishegyekkel, a Fudzsival vagy éppen a Nazca-vonalakkal.
A kézművességről – 1. rész
Ha az emberiség történelmét a kézművesség szempontjából vizsgáljuk, hamar felfedezzük, hogy a saját kézzel végzett alkotás az ipari forradalmak előtt jóval nagyobb jelentőséggel bírt, mint napjainkban. A gépesítés, a tömegtermelés elterjedése elárasztott bennünket hatalmas választékban elérhető, ám lélektelen tárgyakkal, egyúttal a legtöbb ember életéből kivonta a kétkezi alkotómunkát. Többet veszítettünk ezzel, mint gondolnánk! Hogyan hat a testre, a tudatra és a lélekre a kézműveskedés? Miért érdemes ismét életünk részévé tennünk a kétkezi alkotás örömét? Kétrészes sorozatunkban ezekre a kérdésekre keressük a választ.
Michael-impulzus a tudati lélek korában
Cikksorozatunk következő részében megvizsgáljuk, hogy milyen jelentést tulajdonítottak az ötös számnak és a pentagramma szimbólumának az ezoterikus keresztény áramlatokban, de szó lesz konkrét szimbólummeditációkról, illetve a michaelitává, Michael földi segítőjévé válás mikéntjéről is.
Válj kreatív, alkotó emberré!
A kreativitás az életünk természetes része, és sokan vágyunk is rá, hogy megélhessük az alkotás örömét, mégsem jutunk el a megvalósításig. Mi lehet ennek az oka, és mi hozhat fordulatot ezen a területen? Bár ebben a cikkben a rajzolásról és festésről lesz szó, fontos észben tartanod, hogy az itt felvetett kérdések az élet más területeire is vonatkoznak.
A memória, a koncentráció és a gondolkodás gyengülése – okok és teendők
Mi lehet vajon a címben említett jelenségek oka és mit tehetünk ellenük? Antropozófus orvos szerzőnk mind a természetgyógyászat, mind az akadémiai orvoslás szemszögéből körbejárja a témát.
Szőlőkúra
A szőlő a gabonák mellett az egyik legősibb kultúrnövényünk, amit ősidőktől fogva szent növényként tiszteltek. A gyümölcs húsa és magja is tele van értékes tápanyagokkal. Az őszi időszak kiválóan alkalmas egy szőlőkúra beiktatására, amely többek között vérszegénység, ideggyengeség, betegségből való lábadozás, továbbá aranyér és mindenféle gyulladásos betegség esetén ajánlott.
Minden napra egy mesét! – Életkérdéseink és a mese
Mi lehet az oka annak, hogy a mesék több ezer év óta élnek és virágzanak, dacolva történelmi korok változó ideológiáival, tendenciáival? Mi a mesék titka, és miért érdemes e titkokról tudatos munkával és megértéssel fellebbenteni a fátylat? Cikkünkben néhány ismert mese mélyebb elemzése mellett a szellemi út és a mesék kapcsolatáról is olvashatnak.
Őszi mesék
Az esőcseppekről szóló történetben egy nagymama ad felemelő választ arra a kérdésre, hogy miért sír az ég olyan sokat. A Szent Mihály kormos fivérei című mese a kovácsokról szól, akik ellenálltak az Ördög kísértésének.