Tartalom:
- A dobogó kövek titkai – A pilisi szívmeridiánok nyomában 2. rész
- Az Élet egy ajándék – Az emberi lét tizenkét börtöne 1. rész
- Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc
- Húsvét misztériuma a szellemtudomány fényében
- Út az önelfogadáshoz és a családi békéhez – Családi titkok (könyvajánló) 2. rész
- Hibáink és lehetőségeink 2. rész
- Régi mesék mai üzenetei 4. rész: A tengerimalac
- A Sixtusi Madonna – Élő kép az emberiségnek 2. rész
- Szájhigiénia és fogápolás 2. rész
- Húsvéti meseválogatás
Ízelítő a cikkek tartalmából:
A dobogó kövek titkai – A pilisi szívmeridiánok nyomában 2. rész
Ugyan ki gondolná fővárosunk lakói közül, hogy egy adott pillanatban, amikor a villamoson vagy a buszon zötyögünk, éppen egy pilisi szívmeridiánt keresztezünk és öntudatlanul kapcsolatba kerülünk a Föld szívével? Annak ellenére, hogy a hétköznapokban valószínűleg nem erre figyelünk, nagyon nem mindegy, hogy milyen ennek a kapcsolatnak a minősége! Az előző részekben röviden megvizsgáltuk a Pilis epicentrumából kiinduló Szent György-sávokat. Látókörünket kitágítva most Budapestet vesszük górcső alá ebből a különleges szempontból.
Az Élet egy ajándék – Az emberi lét tizenkét börtöne 1. rész
Edith Eva Egert a II. világháború idején Kassáról Auschwitzba hurcolták családjával együtt, ám csodával határos módon túlélte a koncentrációs tábort. Azóta családot alapított, anya lett, emellett ledoktorált pszichológiából, és munkája révén a mai napig sok ember gyógyulását segíti. Méltán népszerűvé vált A döntés című könyvében azt mutatja be, hogyan élte túl a koncentrációs tábort, hogyan dolgozta fel a traumát és kezdett új életet. Legfrissebb művével, Az ajándék-kal pedig egy gyakorlati kézikönyvet nyújt át nekünk: rávilágít azokra az érzelmi és gondolati mintákra, amelyek rabságban tartanak bennünket.
Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc
A népek tavaszán, 1848-ban egész Európán átsöpört a szabadság szele, forradalmakat lobbantva föl, melyek lángja azonban hamar kihunyt. Egy helyen lobogott csak tovább a tűz, Magyarországon, és bár másfél évvel később itt is elfojtották a lángokat, parazsa tovább izzott, felemésztve végül az elnyomást. Írásunk bemutatja az 1848–49-es forradalom és szabadságharc fontosabb eseményeit, méltatja jelentőségét, és megemlékezik hőseiről, máig ható üzeneteiről.
Húsvét misztériuma a szellemtudomány fényében
A Húsvét a kereszténység központi ünnepe, amikor Jézus Krisztus haláláról és feltámadásáról emlékezünk meg. A kereszténység megközelítésében az első Húsvét három napja az emberiség történelmében a három legfontosabb nap. Az, ami a Golgota hegyén történt, a Föld-fejlődés központi eseménye: a földi lét során sem azelőtt, sem azóta nem történt ehhez fogható jelentőségű esemény. Jelen írásunkban a keresztre feszített Jézus utolsó szavait (főként az első mondatát), azok üzenetét elemezzük a János-kereszténység megközelítésében.
Út az önelfogadáshoz és a családi békéhez: Családi titkok 2. rész (könyvajánló)
Előző cikkünkben egyebek mellett arról írtunk, hogy bár minden embernek vannak titkai, nem mindegy, hogy azok természetes titkok, melyek a magánéletet őrzik, vagy ún. sötét titkok, amelyek megmérgezik az emberi kapcsolatokat is. A folytatásban részletesen megvizsgáljuk, milyen hatással vannak ezek az egyénre és családi életünkre, illetve megismerhetjük a családfakutatás módszerét, ami John Bradshaw szerint kiválóan alkalmas arra, hogy új szemmel tekintsünk családunk történetére, és felszabaduljunk a sötét titkok káros hatása alól.
Hibáink és lehetőségeink 2 . rész
A hibázások, sőt időnként a bukások az emberi lét elkerülhetetlen részei. A helyes cél nem a hibázás teljes körű kivédése, megelőzése, hanem egészséges határok közé szorítása, legfőképp pedig a megfelelő lelkület kialakítása az ahhoz való viszonyunk, illetve hibáink kezelése területén. Sorozatunk második részében áttekintjük – a tanulságok leszűrése végett – az iparban alkalmazott hibakezelő módszereket, illetve a döntéseinket befolyásoló tipikus gondolkodási hibákat. Írásunk végén azt is megnézzük, a bibliai történetekből milyen bölcsességek olvashatók ki témánk szempontjából.
Régi mesék mai üzenetei 4. rész – A tengerimalac
Egy varázsmese, ahogyan számtalan magyar népmese és a Grimm-mesék többsége is, sokféle módon olvasható. Lehet szórakoztató olvasmány, krimi, önfejlesztő írás, science fiction, novella és akár szent irat is. Rudolf Steiner, az egyik legnagyobb XX. századi gondolkodó szerint a mese hatalmas varázserővel bíró művészeti alkotás. A szimbólumok nyelvén, képekben szól hozzánk, és ha helyesen állunk hozzá, katartikus élményt nyújt. Minden benne van, ami a boldogulásunkat szolgálja. Nézzük most meg együtt, mit üzen számunkra a Tengerimalac című Grimm-mese!
A Sixtusi Madonna – Élő kép az emberiségnek – 2. rész
Raffaello Sixtusi Madonnájáról szóló cikksorozatunk első részében kifejtettük, hogy miért nevezhetjük a világhírű festményt élő képnek, amely által a nézőnek lehetősége van a szellemi önismeretre. Jelen írásunk a színek által közelíti meg a témát, részben azért, mert a festészet lényege és legfőbb eszköze ez, másrészt a színek által az érzelemvilágba emelhetjük a megértést, amit eddig gondolati úton kíséreltünk meg.
Szájhigiénia és fogápolás – 2. rész
Az előző cikkben a szájhigiénia, fogápolás témáját jártuk körbe. Lássunk most néhány további lehetőséget, hogy mit tehetünk az ápolt fogakért, a kellemes leheletért, milyen fizikai és nem fizikai eszközök állnak ehhez rendelkezésünkre!